Forum

Notifications
Clear all

Sta najcesce koristite?  

RSS

Gavra
(@milangavrilovic)
New Member
01/03/2020 2:41 pm  

Interesuje me kakva su vasa iskustva i koje tipove nozeva najcesce nosite i koristite? Kojim nozevima dajete prednost u pogledu upotrebljivosti. Vecita dilema, preklopnk ili fiksni noz.?

?

Topic Tags
Dejan
(@jakistrong)
New Member
01/03/2020 7:05 pm  

Pozdrav! Rekoh da se malo uklju?im kolega, dodu?e ja sam u policijskoj spec. Jedinici. Na poslu du?im "victorinox supertool", ali sam nabavio fixni"eickhorn bw 2000" i sla?em se sa ve?inom da pravi takti?ki no? treba da ima nazubljenu o?tricu, barem jedan dio. U slobodno? vrijeme uvijek nosim neki preklopni, ?to bi rekli ?akiju, imam ih nekoliko, u zadnje vrijeme" zero tolerance 0566". U ?umu nekad "kukri", nekad "leukku" ili " yakut", a kad idem u gljive obavezno "opinel mashroom".

ReplyQuote
Gavra
(@milangavrilovic)
New Member
01/03/2020 9:27 pm  

@jakistrong Dobrodosao kolega i hvala ti na odvojenom vremenu. znaci u vecini slucajeva je to preklopni noz? Moram priznati da uvek kod sebe imam vise nozeva. Ali preklopni koji sam sam napravio sa secivom od alatnog L6 celika? gotovo je uvek uz mene. Davno sam prestao da nosim Firmirane nozeve,? jer i veoma cesto i pored astronomske cene ne pruzaju mnogo.

?

ReplyQuote
Dejan
(@jakistrong)
New Member
02/03/2020 7:59 am  

Ma ja u zadnje vrijeme pratim po netu, kupujem prodajem, pa ostavim sebi bolje. Ve?ina mojih fixnih su ru?ni radovi.?

ReplyQuote
Nikola Vu?kovi?
(@vukvucko)
New Member
02/03/2020 9:39 am  

????????? ??? ?? ?? ??????? ??????? ?, ???? ???????? ??? ??? ????? ?? ??????, ???? ??? ????????? ??? ??? ????????????? ??????.

?.?. ???????? ???? ?????, ??? ?? ????? ?? ?? ??? ?????? ???? ????? ????? ??????? ? ???

?

ReplyQuote
Gavra
(@milangavrilovic)
New Member
02/03/2020 2:15 pm  

To polunazubljeno secivo nije hendikep za noz, mada mu ja nisam naao prakticnu primenu pored svih pokusaja.?

ReplyQuote
Dejan
(@jakistrong)
New Member
02/03/2020 3:02 pm  

Probaj odrezati pojas, deblje u?e, neku granu, naramenice pancira... pa ?e? vidjeti da je nazubljeno sje?ivo prednost, naro?ito na terenu i poslije vi?e puta koristenja, ono ostaje o?tro i radi svoj posao. A salamu mo?e? svakako izrezati. ?to se ti?e fabri?kih no?eva, sve zavisi od proizvo?a?a do proizvo?a?a. Vatreno oru?je koristi? fabri?ko ili si ku?i ne?to napravio? Kamoli onda da no? naprave. Uzmi i to da ve?ina majstora kupuje repromaterijaj iz fabrike( bohler-ove na ovim podru?jima). Sla?em se da su ru?ni radovi puno ljep?i, a neki i kvalitetniji od tvorni?kih, ali isto tako da vidim majstora koji ?e napraviti ne?to poput rocksteeda ili sl.

ReplyQuote
mgbnadmin
(@mgbnadmin)
Member Admin
02/03/2020 6:48 pm  

@jakistrongza secenje grana nosim malu preklopnu testeru,? nista ne radi taj posao tako dobro kao ona.? Bar nisam naisao na nesto bolje. I kod nazubljenog ceciva je jako bidno da je samo secivo izradjeno od kvalitetnog materijala i sa dobrom termickom obradom, jer se zubi zaoble, zatupe i tek onda nicemu ne sluze. Dobru si mi ideju dao, ubacicu na neki buduci noz nazubljeni deo.?

?

ReplyQuote
mgbnadmin
(@mgbnadmin)
Member Admin
02/03/2020 8:12 pm  
  • @jakistrongza secenje grana nosim malu preklopnu testeru,? nista ne radi taj posao tako dobro kao ona.? Bar nisam naisao na nesto bolje. I kod nazubljenog ceciva je jako bidno da je samo secivo izradjeno od kvalitetnog materijala i sa dobrom termickom obradom, jer se zubi zaoble, zatupe i tek onda nicemu ne sluze. Dobru si mi ideju dao, ubacicu na neki buduci noz nazubljeni deo.?

?

ReplyQuote
Share: